niedziela, 30 grudnia 2012
wtorek, 27 listopada 2012
Co koniecznie na Gwiazdkę
Oto kot
Moja ulubiona - czego również w Ambelucji nie ukrywam i zawsze stawiam w widocznym miejscu. Obowiązkowa lektura każdego wielbiciela kociaków. Cudownie zilustrowana, dopracowana w każdym najmniejszym szczególe - po prostu piękna a zarazem mądra książka o kotach.
Głupiutki Piesek! i Niedobry Kotek!
Książki Wydawnictwa Łajka z pewnością spodobają się wszystkim wielbicielom angielskiego humoru. Książki ze względu na przewrotne tytuły nie każdego mogą od razu zachęcić do lektury, w końcu jak można o takim słodkim maleńkim zwierzaku mówić Niedobry Kotek! albo czemu w ogóle "Głupiutki" a poza tym jak można tak mówić o zwierzętach. Sądzę, że chociażby żeby rozwiać wszelkie wątpliwości warto zaznajomić się z pięknie zilustrowanymi przygodami małej Lilki, która od zawsze pragnęła mieć pieska. To pragnienie jest tak silne, że pewnego ranka znajduje w ogrodzie swojego wyproszonego pupila. Obie książki są pełne humoru, a różne szczegóły, które dostrzega się dopiero powracając doń rozbawiają na nowo. Czytając z kolei artykuły gazet zamieszczone na okładce jeszcze bardziej ubarwiają historię i wyjaśniają wątki niedopowiedziane w książce. Książki są idealne na prezent dla fanów zwierzaków dodatkowym prezentowym gadżetem jest pokaźnych rozmiarów plakat z bohaterami książek.
Szczerze polecam!!!
a na koniec ...
Dźwięki kolorów
Przepiękna opowieść....
Idealny prezent pod choinkę !!!
piątek, 19 października 2012
Piękności na jesień
Mamy wciąż sporo na głowie dlatego tym razem pozwólcie, że wkleję same "obrazki". Nie mam po prostu za wiele ostatnio do powiedzenia, mało mówimy, dużo działamy. A czasu jak zwykle brak. Jednak myślę, że przy tych tytułach komentarz jest zbyteczny, one się same bronią.
Dobranoc
Mapy. Obrazkowa podróż po lądach, morzach i kulturach świata
Cyrkowcy
Hans i Matylda
Ilustrowany elementarz dizajnu, czyli 100 rzeczy narysowanych przez 25 ilustratorów
Na dzisiaj wystarczy.Dobranoc
Warsztaty w Ambelucji
Od przyszłego tygodnia rozpoczynamy zajęcia w naszej księgarni w Sopocie. Wszystkie dzieci serdecznie zapraszamy na wyjątkowe, niepowtarzalne przygody ze światem ilustracji, teatru, książek, muzyki oraz sztuki. Na stronie Ambelucji znajdziecie całą rozpiskę : http://www.ambelucja.pl/news/read/Ruszaja-pierwsze-warsztaty-w-ksiegarni-Ambelucja-w-Sopocie/?id=12
Wszystkie warsztaty oprócz sobotniego muzykowania będą cykliczne, jest możliwość zakupu karnetów na poszczególne cykle.
Zapisy można składać bezpośrednio w księgarni na 3 maja 9 w Sopocie, mailowo: ambelucja@ambelucja.pl i telefonicznie 662 243 663.
Pozdrawiają,
Ambelucjanie
Ambelucjanie
poniedziałek, 24 września 2012
Długo nas nie było....
Trochę czasu minęło. Jednak nie był to czas zmarnowany.
Rusza nasza księgarnia w realu. Zaczynamy się materializować. W Sopocie już niedługo, bo w przyszłą niedzielę 30 września rusza nasza księgarnia stacjonarna. Serdecznie zapraszamy tubylców i przyjezdnych do odwiedzenia naszego miejsca. Poza księgarnią uruchamiamy salę warsztatową gdzie będą się odbywać przez cały rok zajęcia dla dzieci i dorosłych głównie nawiązujące do książek ale nie tylko. Będzie dużo o literaturze, ilustracji, sztuce, muzyce... Poczęstujemy również ciepłą herbatką.
Serdecznie zapraszamy do Sopotu ul. 3 Maja 9/2.
Pojawiły się pierwsze meble
i rzecz najważniejsza
pierwsza partia książek
dla naszych najmłodszych
czytelników.
i rzecz najważniejsza
pierwsza partia książek
dla naszych najmłodszych
czytelników.
Dziewczyny już zaczytane...
wtorek, 3 lipca 2012
Muchomorowe nowości
Wojtek spod Monte Cassino
Nowość Wydawnictwa Muchomor, której nie sposób nie zauważyć. Opowieść o niedźwiadku - żołnierzu, który towarzyszył 22 Kompanii Zaopatrywania Artylerii. Ma się wrażenie, że to taka niebywała opowiastka a jednak jest to historia autentyczna. Książka poza opowieścią o niedźwiadku Wojtku, pozwala poznać losy Polaków w czasie II wojny światowej oraz po wojnie. Książka została napisana w czasie Zimnej Wojny z myślą o przedstawieniu brytyjskiej opinii publicznej powodów obecności tak dużej liczby Polaków w Wielkiej Brytanii po wojnie oraz zaznajomić z czynami armii gen. Andersa. Ilustracje autorstwa Jana Bajtlika rewelacyjnie komponują się z tematem książki. Aby nie pozostawić czytelnikowi wątpliwości czy historia na pewno jest prawdziwa, w książce można znaleźć również fotografie Wojtka.
Życie pod psem według Artura Schopenhauera
Kolejna książka z serii Trylogii Gdańskiej, tym razem mowa o Arturze Schopenhauerze. Tę książkę po prostu trzeba przeczytać. Wciąga niesamowicie. Można się w mgnieniu oka przenieść w tamte czasy i przyjrzeć się z bliska wybitnemu filozofowi. Troszkę można odnieść wrażenie jak gdyby oglądało się film kostiumowy o rodzinie Schopenhauerów. Szczególnie utkwiło mi jedno ze spostrzeżeń Artura Schopenhauera: Tylko w sztuce doznajemy radości istnienia - w czysto intelektualnym zajęciu, gdzie wszakże występujemy właściwie z życia, by je oglądać z zewnątrz, podobnie jak widzowie w lożach. Kontemplacja sztuki jest największym ukojeniem woli życia i najlepszym pocieszeniem.
Świetna lektura zarówno dla młodzieży jak i dorosłych. Gorąco polecam zwłaszcza Gdańszczanom.
poniedziałek, 2 lipca 2012
To, co ostatnio Ambelucjanie polubili
List w butelce
Wszystkie ostatnie publikacje Ezopa to naprawdę pięknie wydane książki dla najmłodszych. List w butelce stanowi świetną propozycję dla najmłodszych czytelników. Cudne ilustracje plus pomysłowa opowiastka to idealne połączenie aby rozbudzić wyobraźnię dziecka. Ostatnio jest to jedna z moich ulubionych książeczek dedykowanych przedszkolakom.
Historia sztuki dla dzieci i rodziców
Bukowy Las z kolei zaproponował troszkę starszym dzieciom podróż po świecie sztuki z punktu widzenia siedmiolatka i mamy przewodniczki, która pomaga zrozumieć jak następowały przemiany w sztuce na przestrzeni wieków. Całkiem inny niż wszystkie podręczniki na temat wiedzy o sztuce. Bardzo atrakcyjnie zilustrowany, w przystępny sposób przedstawia szereg zagadnień z historii sztuki.
niedziela, 1 lipca 2012
Nowości wydawnicze i trochę o książkach w sam raz na lato
Czas tak szybko pomyka, że nawet się dobrze nie obejrzałam a już mamy wakacje. Wreszcie znalazłam chwilkę aby nie tyle nadrobić zaległości co po prostu cokolwiek napisać. W pierwszej kolejności może podzielę się wrażeniami z ostatnich dni na temat nowych książek, które miałam przyjemność obejrzeć, przeczytać, powąchać. Dodatkowo skupię się troszkę na tytułach, które idealnie się przydadzą na wakacje. Te wakacyjne książeczki to przewodniki, które pomogą naszym pociechom zaznajomić się z ciekawymi miejscami odwiedzanymi w czasie wakacji oraz książki, które ze względu na swój mały format idealnie nadają się do plecaka, bo jak tu jechać na wakacje bez książeczek...
Zacznę od tych najświeższych wrażeń. Muszę chwilę poświęcić tytułom, które szczególnie przyciągnęły swoim wyglądem i wnętrzem.
Pięknie zilustrowana, kolejna książeczka Agaty Baranowskiej z Ilustratorni autorki "O Zającu, który szukał Swojego Miejsca". Bardzo wzruszająca, piękna książeczka o trudnym do zrozumienia, zwłaszcza dla dziecka, czasie żałoby po stracie jeszcze nienarodzonego członka rodziny. Ta "niewielka książeczka" ma w sobie całą gamę emocji, które towarzyszą dzieciom w tych ciężkich chwilach. Z pewnością książka daje poczucie, że uczucia takie jak złość, płacz, smutek, poczucie krzywdy, bezradność są naturalnym elementem żałoby, którą trzeba przeżyć, by potem móc żyć dalej...
Przygody kapitana Hatterasa
Pięknie wydana książka Juliusza Verne'a. Idealna na prezent dla ciekawego przygód czytelnika. Piękne ilustracje, imponujący format. Książka po prostu robi ogromne wrażenie na żywo. Ma się nieodparte przekonanie, że jest to reprint z dawnych lat. Oczywiście książkę o wyprawie arktycznej i zdobywaniu bieguna północnego nie mógł wydać kto inny jak Fundacja Marka Kamińskiego. Z resztą notka zamieszczona przez Marka Kamińskiego na okładce mówi sama przez się, że z wydaniem tej książki wiąże się wiele jego osobistych emocji:
" Czytając książkę Juliusza Verne'a przeżywałem na nowo swoje podróże. Nie mogłem nadziwić się, jak dobrze opisana historia odwzorowuje moją drogę na biegun. Wraz z lekturą granica między bohaterem a mną zatarła się, przestałem odróżniać fikcję literacką od własnych przeżyć i przemyśleń. Przygody kapitana Hatterasa to wspaniała inspiracja do odkrywania i zdobywania własnych biegunów."
Tosia i żarówka
Tosia i żarówka czyli kolejna ekologiczna historyjka o Tosi. Tym razem o tym jak ważne jest, by gasić za sobą światło. Bardzo prosto opisana, przemawia zarówno do tych młodszych dzieci jak i interesuje również te troszkę większe. Szata graficzna dopełnia ekologicznej misji ratowania świata. Moim skromnym zdaniem to bardzo udana seria. Wcześniej ukazały się Tosia i karteczka oraz Tosia i pudełko.
Małpiszonek Pipi
No i na koniec pozachwycam się trochę Małpiszonkiem, którego po prostu trzeba mieć, gdy dziecko zaczyna samodzielnie czytać. Cudnie wydany, pięknie zilustrowany, wprost urzeka swoim klasycznym stylem. Małpiszonek Pipi można postawić na półkę obok klasycznego Pinokia oraz książek Astrid Lindgren. Pełna przygód opowieść o bardzo sympatycznym Małpiszonku, który po prostu chce być sobą.
To, co warto zabrać na wycieczkę
Paryż, Rzym, Kraków, Londyn
Idealna na wakacje seria ilustrowanych przewodników po znanych miastach Europy. Książki zilustrowane przez Mariannę Oklejak nie powinny wzbudzać najmniejszych wątpliwości, że warto do nich zajrzeć. Przewodniki pełne ciekawych, dowcipnych historyjek na temat miejsc, o których w tradycyjnych przewodnikach nie znajdziemy nawet wzmianki. Zupełnie nietypowe, idealne na oryginalną rodzinną wyprawę. Gorąco polecamy!!!
Perełki Mili
Idealne książeczki do plecaka na wakacyjną wyprawę. Malutkie zgrabne książeczki, pięknie zilustrowane, każda z mądrą, porywającą historyjką. Wśród ambelucjańskich maluchów sprawdzały się bez zarzutu zwłaszcza w czasie długiej podróży samochodem. Poza tym ich niewielki format zwłaszcza w wakacje jest bardzo doceniany. Zmieszczą się do każdej najmniejszej torebki, do każdego małego plecaka obok lalki czy samochodzika.
poniedziałek, 21 maja 2012
Edukacyjne Best Ofy
Dzisiejszy post zamierzam poświęcić książkom edukacyjnym dla dociekliwych obserwatorów, myślicieli i małych odkrywców.
Tato, a dlaczego? 50 prostych odpowiedzi na piekielnie trudne pytania
Jeżeli proste pytania dzieci okazują się nie mieć prostej odpowiedzi a zjawiska oczywiste zdają się nagle być niewytłumaczalnymi z pewnością w wielu zagadnieniach może nas wesprzeć ta właśnie książka. Rewelacyjnie wydana i sympatycznie zilustrowana przez Tomasza Samojlika skarbnica wiedzy, z której dowiemy się jak tworzy się kurz, po co bobry ścinają drzewa, dlaczego chrupki w mleku się przyciągają, co trzaska w ognisku, dlaczego miód jest zdrowy i wiele innych ciekawych informacji. Książka sporym formatem, ilustracjami oraz poruszanymi zagadnieniami, które często dorosłym mogą sprawiać trudności w tłumaczeniu zachęca do wspólnego rodzinnego studiowania. Książka jest idealna na prezent. Z pewnością zostanie doceniona przez małych czytelników. Ambelucja gorąco poleca!
Kontynuacja Tato, a dlaczego? czyli odpowiedzi na jeszcze bardziej fikuśne pytanie jak np.: Czy krewetka może zjeść człowieka?; Dlaczego makaron mięknie podczas gotowania?; Dlaczego pioruny są powyginane?; Czy kijanki wiedzą kto jest ich mamą?; Po co jest czkawka?; Dlaczego wiewiórki mają pędzelki na uszach? Równie elegancko wydana jak Tato a dlaczego? kolejna książka dla fanów wspólnego poznawania odpowiedzi na pozornie proste pytania. Książka zachęca do wspólnej zabawy i dyskusji na temat zjawisk zewsząd nas otaczających. Z pewnością wspólna lektura umili wolny czas, pobudzi wyobraźnię i rozbawi do łez.
Z kolei dla wszystkich zastanawiających się nad tym jak funkcjonuje nasze ciało, dlaczego jest gęsia skórka, po co płaczemy, dlaczego zęby rosną dwa razy, po co jest gorączka, co to takiego krew i limfa, co to są szare komórki zachęcam do przestudiowania oczywiście najlepiej w gronie rodzinnym kolejnej super wydanej książki Wydawnictwa Multico. Ciało pozwoli naszemu dziecku zaznajomić się z wieloma tematami dotyczącymi ludzkiego organizmu. Książka zilustrowana przez tego samego rysownika co Tato, a dlaczego?, Tato a po co? pełna humoru i przedstawiająca poszczególne zagadnienia w bardzo przystępny i ciekawy sposób. Kolejna propozycja na prezent.
Książka, która bardzo szybko okazała się bestsellerem na rynku wydawniczym. Pięknie zilustrowane kompendium wiedzy na temat ptaków z naszego otoczenia ze zdjęciami najlepszych fotografów przyrody. Idealna pozycja dla każdego początkującego przyrodnika. Książka wydana z myślą o całej rodzinie przedstawia nie tylko charakterystykę wybranych gatunków ptaków Polski ale również ciekawe historie o ich życiu oraz zwyczajach. A wszystkie te historie opowiada Andrzej Kruszewicz, który od dzieciństwa żyje wśród ptaków. Książka jest naprawdę piękna. Szczerze poleca Ambelucja!
sobota, 19 maja 2012
czwartek, 22 marca 2012
Marcowe cudeńka
Poświęcę trochę uwagi książeczkom być może już zapomnianym, bo dość długo już są dostępne w sprzedaży. Z pewnością mianem nowości cieszyły się już dawno. W każdym razie książki, dedykowane trzylatkom będące nowością dwa, trzy lata temu pewnie zupełnie nie interesowały rodziców obecnych trzylatków.
A poza tym ciągle mam niedosyt dzielenia się swoim uznaniem i zachwytem dla książeczek, które rynek wydawniczy już troszkę zna ale niekoniecznie rodzice obecnych przedszkolaków.
Nocny Maciek
Nocny Maciek
Książeczka, idealna do poczytania na dobranoc i dla młodszego i dla starszego szkraba. Format książki, piękne ilustracje oraz opowieść Pawła Pawlaka o małym robaczku, który dopiero co pojawił się na świecie. Malutki robaczek strasznie obawia się nieznanego i nie rozumie jeszcze zupełnie nowego, ogromnego świata. Z czasem dzięki wyjaśnieniom serdecznego mu księżyca zaczyna powoli uspokajać swoje niepokoje i lęki i czerpać radość z kolejnego dnia. Nocny Maciek to książeczka, po którą często sięgamy i pewnie nieraz jeszcze do niej powrócimy. Gorąco zapraszamy do lektury!!!
Czy umiesz gwizdać Joanno?
Czy umiesz gwizdać Joanno? po raz pierwszy usłyszałam w Bajkonurze na TVP Kultura. Nie zapamiętałam tytułu, co okazało się sporym problemem aby znaleźć ją zaraz po emisji programu w księgarni. Po prostu sprzedawcy kompletnie nie kojarzyli historii i nie potrafili pomóc mi namierzyć tak bardzo pożądanej przeze mnie książki... Być może jeszcze mało przeczytałam książek dedykowanych najmłodszym ale muszę przyznać, że jest to najlepsza książka dla dzieci o przemijaniu, szacunku do osób starszych, jaką do tej pory czytałam. Bardzo wzruszająca, ciepła opowieść o przyjaźni chłopca, który "adoptował sobie" dziadka. Książka pomimo, że porusza dość trudny temat a swoim wyglądem nie zachęca do zakupu dla przedszkolaka okazuje się, że jest napisana w bardzo przystępny sposób i ciekawi również młodsze dzieci. Nasza, wtedy czteroletnia córka była w stanie w spokoju i skupieniu wysłuchać całą książeczkę. Podobnie jak Nocny Maciek książka, przy której ciężko powstrzymuje się łzy wzruszenia. Polecam ciepło!!!
Medal Pana Zająca
Kolejna już książeczka zilustrowana przez Pawła Pawlaka, autorstwa Becky Bloom. Bardzo mądra książeczka, która pokazuje wiele naszych zachowań i emocji na przykładzie zwierząt. Medal Pana Zająca Książka uczy co to znaczy być fair. O ile łatwiej i przyjemniej żyje się w zgodzie i prawdzie ze sobą i otoczeniem. Pan Zając przekonuje się ile satysfakcji dostarcza zdobycie sukcesu dzięki wcześniej poczynionym w tym kierunku pracy i zaangażowaniu. Rewelacyjnie zilustrowana, z dobrze wyważoną ilością tekstu na stronie książka - po prostu o życiu w społeczeństwie.
Skąd się biorą dzieci?
Od prawie samego początku Ambelucji pamiętam, że na naszym stanie magazynowym musiała być dostępna bardzo dowcipna, zgrabnie napisana wierszem książeczka Marcina Brykczyńskiego z ilustracjami znowu Pawła Pawlaka o tym jak to jest z tymi dziećmi. Jeżeli chcemy naszym najmłodszym przybliżyć w bardzo prosty dziecięcy sposób cały proces rozmnażania gatunku ludzkiego można jak najbardziej wspomóc się tą książeczką. Książeczka przydaje się zwłaszcza gdy nasz maluch wyczekuje razem z nami na rodzeństwo.
Medal Pana Zająca
Kolejna już książeczka zilustrowana przez Pawła Pawlaka, autorstwa Becky Bloom. Bardzo mądra książeczka, która pokazuje wiele naszych zachowań i emocji na przykładzie zwierząt. Medal Pana Zająca Książka uczy co to znaczy być fair. O ile łatwiej i przyjemniej żyje się w zgodzie i prawdzie ze sobą i otoczeniem. Pan Zając przekonuje się ile satysfakcji dostarcza zdobycie sukcesu dzięki wcześniej poczynionym w tym kierunku pracy i zaangażowaniu. Rewelacyjnie zilustrowana, z dobrze wyważoną ilością tekstu na stronie książka - po prostu o życiu w społeczeństwie.
Skąd się biorą dzieci?
Od prawie samego początku Ambelucji pamiętam, że na naszym stanie magazynowym musiała być dostępna bardzo dowcipna, zgrabnie napisana wierszem książeczka Marcina Brykczyńskiego z ilustracjami znowu Pawła Pawlaka o tym jak to jest z tymi dziećmi. Jeżeli chcemy naszym najmłodszym przybliżyć w bardzo prosty dziecięcy sposób cały proces rozmnażania gatunku ludzkiego można jak najbardziej wspomóc się tą książeczką. Książeczka przydaje się zwłaszcza gdy nasz maluch wyczekuje razem z nami na rodzeństwo.
wtorek, 28 lutego 2012
Czas na the best of'y lutego
Tym razem głównym kryterium wyboru tych a nie innych tytułów była reakcja małych Ambelucjan, które stanowią dla nas bardzo istotną wskazówkę przy doborze książek do oferty naszej księgarni.
Mój dom
Mój dom - kolejna po Zbyt późno bardzo ładnie wydana książka pełna humoru o domu, który kryje w sobie wiele często śmiesznych niespodzianek. Dzieci rewelacyjnie reagują na tę książeczkę, nawet Ci najmłodsi czytelnicy. Książeczka jest pełna szczegółów i szczególików, które zachęcają do śledzenia losów postaci z książeczki.
Śnieżek i Węgielek. Podróż do gwiazd
Śnieżek i Węgielek. Podróż do gwiazd - Kolejna książeczka, która cieszy się ostatnio ogromną popularnością wśród młodych czytelników. Książka robi podobne wrażenie jak już dość dawno wydane Wielkie Marzenia. Pierwsze co urzeka to naprawdę pokaźny rozmiar. Nie bez powodu książkę określono mianem podłogowej, bo rzeczywiście podłoga to jedno z najodpowiedniejszych miejsc do studiowania Śnieżka i Węgielka. Książka poza tym, że opowiada niezwykle przygody jakie przytrafiają się bohaterom pozwala dać upust talentom plastycznym młodych czytelników. Jednym słowem rewelacja...
Draka Ekonieboraka
Nie da się nie wspomnieć o kolejnym dziele spod ręki Emilii Dziubak - Draka Ekonieboraka, czyli ekorachunek sumienia. Ekologiczna instrukcja jak żyć, dbając o naszą planetę. Bardzo humorystycznie przedstawiona lekcja ekologii z pewnością przyda się każdemu. Książka podobnie jak Gratka małego niejadka świetnie zilustrowana. Gorąco polecam!!!
W pogoni za życiem
Korzystając z okazji nie omieszkam nie wspomnieć jeszcze o jednej piękności Emilii Dziubak z tekstem Przemysława Wechterowicza - W pogoni za życiem. Pięknie zilustrowana opowieść o Jętce, która wyrusza na podbój Nowego Jorku. Na posmakowanie wszystkiego co najciekawsze Jętka ma raptem jeden dzień. Jętka wraz z muchą przewodnikiem i znawcą miasta rozpoczyna szaleńczą podróż. Mam wrażenie, że książka jest interesująca zarówno dla małych jak i tych większych. Prawdziwa uczta dla oczu...
niedziela, 22 stycznia 2012
Prawdziwe kosmosy stycznia
Z braku czasu strasznie zaniedbaliśmy prowadzenie naszego bloga, dlatego jedno z noworocznych postanowień zabrzmiało: "Reaktywacja książki-dzieci-ilustracje". Nowy Rok zaczynam od mam nadzieję co miesięcznego stałego punktu programu mianowicie podzielenia się naszymi odkryciami miesiąca.
Naciśnij mnie
W styczniu prym niewątpliwie nadal wiedzie grudniowy bestseller - Naciśnij mnie. Książka jest rewelacyjna, zarówno dla młodszych nie czytających, jak i tych starszych bardziej samodzielnych czytelników. Mało, która książka kryje w sobie tyle niespodzianek i zabawy i niekoniecznie musi być pojmowana w kategoriach tradycyjnej książki. Można by rzec, że na swój sposób jest książką interaktywną. Obserwacja dzieci, które przeglądają Naciśnij mnie jest zjawiskowym doświadczeniem. Gorąco polecamy, książka jest bardzo pomysłowa i genialna w swojej prostocie.
Gąska Zuzia i pierwsza gwiazdka
Mam wrażenie, że Wydawnictwo Babaryba idealnie trafiło w gusta wymagających, małych czytelników wydając pod koniec roku kolejną rewelacyjną książeczkę dla najmłodszych: dwujęzyczną wersję pt. Gąska Zuzia i pierwsza gwiazdka. Suzy goose and the Christmas star. Książka idealna dla niecierpliwych czytelników - krótki tekst na stronie dopełniony pięknymi ilustracjami. Mimo, że książka bezpośrednio nawiązuje do okresu Świąt Bożego Narodzenia nadal cieszy się powodzeniem wśród ambelucjańskich klientów. Z resztą w ciągu roku idealnie może wzbudzać w naszych duszach tęsknotę za magiczną atmosferą Świąt i przywoływać ciepłe wspomnienia minionych gwiazdkowych wieczorów.
Myślanki. Kangurowe twórcze zabawy domowe dla 2-3 latków
A teraz trochę z innej beczki niedawno pojawiły się Myślanki.Kangurowe twórcze zabawy domowe dla 2-3-latków. Ambelucja przetestowała nowy zeszyt na małej, niespełna trzyletniej Igci. Muszę przyznać, że efekty przerosły nasze oczekiwania. Myślanki rzeczywiście pobudzają kreatywność dzieci i twórcze działania. Poza tym mnie osobiście bardzo przekonuje estetyczne wydanie zeszytu oraz pomysł dodania dla 2-3 latków dodatku z naklejkami, które maluszki przy pierwszych swoich zadaniach uwielbiają.
Ciepło - zimno. Zagadka Fahrenheita
Kontynuując wątek Gdańskiej Trylogii miło nam poinformować, że w sprzedaży jest kolejna książka. Tym razem poświęcona osiągnięciom i pasji Fahrenheita. Zagadka życia i śmierci Gabriela Fahrenheita, Gdańszczanina, który naukowo badał temperaturę i wynalazł termometr rtęciowy. Najprawdopodobniej zmarł wskutek zatrucia rtęcią. Opowieść o odkrywaniu świata, pasji nauki, dociekliwości w dążeniu do prawdy. Świetna biografia w której naukowe informacje splatają się z próbą rozwikłania tajemniczej śmierci naukowca. Druga, po Janie Heweliuszu, biografia z serii Trylogia Gdańska „Ciepło -zimno Zagadki Fahrenheita” wprowadza wspaniale w atmosferę XVII wiecznego Gdańska, opowiada o pasji naukowej, dążeniu do prawdy. W dodatku naukowca zamieściliśmy przykłady prostych doświadczeń z temperaturą. Nowoczesne ilustracje i grafika tworzą pomost do współczesności.
Subskrybuj:
Posty (Atom)